AKTUALITY

OTEVŘENO

Po-Pá: 7-20h, So: 10-17h

Kobližná 13, Brno

VÝSTAVA – YVETTA FENDRICHOVÁ

červenec – srpen

Tak to jsem já, jmenuji se Yvetta a jsem „umělecká obkladačka“. Původně jsem chtěla být jenom „obkladačka“, jenže jsem zjistila, že neuzvednu pětadvacetikilový pytel s lepidlem a nevynesu balík kachliček do čtvrtého patra bez výtahu.

Obkládat jsem se učila u Luďka Dubšíka a jezdila jsem s partou obkladačů po stavbách. Domů jsem chodila naprosto zmordovaná a byla jsem na nejlepší cestě uhnat si břišní kýlu v kombinaci s vyhřezlou plotýnkou.Tak jsem se rozhodla zvolnit. Spojit to co jsem se naučila s tím co umím. S kreslením a se svojí schopností vidět věci hezčí než jsou. Začala jsem vyrábět mozaiky. Vymýšlela jsem různé způsoby opracování materiálu, pracovala jsem s keramikou a se sklem a odjela na 2 měsíce za mozaikou do Ameriky.

A pořád se učím. Každá nová zakázka přináší nové možnosti, jak originálně uplatnit tento zdánlivě obyčejný materiál. V dílně pracuji sama a každý kousek mozaiky vyřezávám a opracovávám ručně. Mezi mé věrné pomocníky patří skvělý obkladač Tomáš Dufka a moji rodiče. Dnes mám za sebou desítky mozaiek a ráda nějakou vyrobím i pro vás.

Yvetta F.

www.mozaikymoya.cz

OŘÍŠKY NA KOBLIŽNÉ V BRNĚ

Přivítáme Vás každý všední den mezi 7-20h, So: 10-17h Ne: zavřeno ulice Kobližná 13 v Brně