AKTUALITY

OTEVŘENO

Po-Pá: 7-20h, So: 10-17h

Kobližná 13, Brno

CLAUDI ONDOK – NA VLNĚ KÁVY

březen-duben

Jednou z nejčastějších otázek, kterou během své kariéry dostávám, je: „Proč Claudi Ondok?“ Svůj pseudonym jsem si vybrala na počest muže, který mě v mé tvorbě asi nejvíce inspiroval – páter Josef Ondok.  Jeho morální životní postoj, laskavý přístup k lidem i umělecká tvorba se staly důvodem, proč jsem ve svých 14 letech vzala do rukou štětec a rozhodla se jako Claudi Ondok měnit svými obrazy svět.  Podobně jako můj životní vzor vedly také mé kroky na gymnázium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích, které jsem upřednostnila před uměleckou školou, a po jehož absolvování směřovala má dráha na Pedagogickou Fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

V motivech této výstavy se snoubí abstrakty vnímání duše a duševna, inspirující se slaměnými obrazy Josefa Ondoka. Tvůrčí jiskra otce Ondoka je nejvýrazněji patrná na obraze Dialog, kde také používám jeho představu Marie s malým Ježíškem jako milující matku. U většiny obrazů si můžete povšimnout propojení tónů hnědé a zlaté barvy, které krásně navazuje na prostředí, ve kterém jsou vystavené. Přestože při malbě obrazů jsem tvořila se svým specifickým záměrem a vlastním citovým prožitkem, každý návštěvník může najít svůj vlastní obsah.

Budu moc ráda, když i Vy najdete v obrazech Váš vlastní zážitek a podělíte se o něj, případně o své názory a dojmy v návštěvní knize.

C. O.

 

facebook.com/ClaudiOndok

OŘÍŠKY NA KOBLIŽNÉ V BRNĚ

Přivítáme Vás každý všední den mezi 7-20h, So: 10-17h Ne: zavřeno ulice Kobližná 13 v Brně